Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Baterie bezdotykowe - higiena w miejscach publicznych

2017-05-29
Baterie bezdotykowe - higiena w miejscach publicznych
Higiena rąk jest niezwykle ważna, a to ze względu na fakt, że to właśnie na dłoniach przenosi się największa ilość zarazków. Na zachowanie sterylnej czystości w miejscach użyteczności publicznej pozwalają baterie bezdotykowe - to takie baterie łazienkowe, które sterowane są za pomocą specjalnego czujnika, fotokomórki - tak często wykorzystywane w urzędach czy sieciach handlowych. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o urządzeniach tego typu.

Higiena łazienki w miejscach publicznych

Zachowanie higieny rąk jest niezwykle ważne w miejscach publicznych takich, jak centra handlowe, hotele czy restauracje, gdzie każdego dnia z jednej umywalki korzystają nawet setki osób. W przypadku armatury tradycyjnej, dotykając kran przenosimy na dłonie zarazki, które wywołać mogą szereg różnego rodzaju infekcji. Dlatego ze względów higienicznych poleca się korzystanie z baterii bezdotykowej, szczególnie właśnie w miejscach użyteczności publicznej, aby chronić swoich gości i klientów.

Dlaczego baterie bezdotykowe rozwiązują problem?

Baterie bezdotykowe to baterie łazienkowe, które uruchamiają się automatycznie, gdy tylko w zasięgu sensora pojawią się nasze dłonie. Strumień wody wstrzymujemy usuwając je z jego pola widzenia. Baterie tego typu posiadają przeważnie bardzo prostą budowę pozbawioną wystających części, dzięki czemu są również odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Co więcej, znacząca część tego typu baterii pasuje do standardowej instalacji wodnej w obiektach turystycznych, dzięki czemu nie musimy obawiać się o konieczność jej przebudowywania.

Higiena i oszczędność

Baterie łazienkowe tego typu są również oszczędne, ponieważ dopływ wody wyłącza się natychmiast, gdy wyłączy się fotokomórka. Wiele z tego typu baterii łazienkowych ma również ustawienie czasowe, co pozwala na ogromną oszczędność wody i brak potrzeby ciągłych kontroli stanu łazienki pozostawionej przez gości. Wszystkie baterie łazienkowe Silla wykorzystane są w specjalny perlator, który napowietrzając wodę, również znacząco zmniejsza jej zużycie, mimo takiego samego komfortu korzystania. To inwestycja, która z reguły zwraca się już po kilku miesiącach od wprowadzonych zmian.

Nie tylko centra handlowe

Baterie bezdotykowe ze względu na oszczędność coraz częściej pojawiają się również w biurach, znacznie zmniejszając koszty zużycia wody w pracowniczych łazienkach. Jeśli zależy nam na designie i nowoczesności naszego biura, to najlepszym wyborem będzie bateria wodospadowa, która wyposażona jest w otwartą wylewkę, inspirowaną naturalnym źródłem wody. Mycie rąk w takim „wodospadzie” to wspaniały efekt wizualny, który sprawia doskonałe wrażenie zarówno w domach prywatnych, jak i właśnie w biurach. Dobrym przykładem nowoczesnej baterii wodospadowej są nasze baterie z tej serii, dostępne w wielu kolorach, np. czarna bateria umywalkowa SEM-1029 lub bordowa SEM-1028. Jeśli się Państwu spodobają, koniecznie należy zwrócić uwagę również model SEM-1015, o trochę innej, bardziej eleganckiej konstrukcji.

W naszym sklepie również znajdą Państwo automatyczne baterie umywalkowe. Jeśli nie mają Państwo specjalnych wymagań, w szczególności polecamy model 1016 w wersji Premium, który wyposażony jest w ceramiczną głowicę gwarantującą wytrzymałość oraz bezawaryjność. Woda jest tu mieszana, dzięki czemu dostarczana jest ona w optymalnej temperaturze. Bateria ta to zatem nie tylko maksymalna higiena, lecz również znacząca oszczędność zużycia wody, do tego w świetnym stosunku ceny do jakości. Masz jakieś pytania? Nie wiesz, jaką baterię łazienkową wybrać? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
pixel