Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić łazienkę dla całej rodziny?

2017-06-12
Urządzanie łazienki dla całej rodziny to niełatwa sztuka kompromisu. W jaki sposób zaaranżować to pomieszczenie, by było ono komfortowe zarówno dla rodziców, jak i ich pociech?

Wszyscy członkowie rodziny korzystają z jednej łazienki, lecz każdy z nich ma w stosunku do niej inne wymagania. Pod uwagę brać powinniśmy tutaj przede wszystkim funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Zrezygnujmy zatem na przykład ze ścianek działowych, które mogłyby utrudniać dostęp do urządzeń sanitarnych.

Zadbajmy także o to, by dzieci miały zarówno łatwy, jak i bezpieczny dostęp do wszystkich sanitariatów. Warto zastosować tu niski, antypoślizgowy podest, który pozwoli dzieciom na korzystanie z wysoko zawieszonej umywalki. ,

Gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, zamiast wanny zdecydujmy się na prysznic. Dobrym rozwiązaniem będzie także odpowiednio wyprofilowana wanna, z której korzystać będzie można także jak z prysznica.

Niezbędnym elementem rodzinnej łazienki powinny być także pojemne półki, do których schować będziemy mogli kosmetyki, środki czystości oraz ręczniki. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj również wszelkiego rodzaju koszyczki oraz pudełka.

Nie zapomnijmy także o koszu na pranie, który pozwoli nam zapanować nad rozrzucanymi przez domowników ubraniami. Zamiast tradycyjnego, mało estetycznego, kosza, warto zdecydować się na kosz do zabudowy, który znajdować może się na przykład obok pralki.

Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę wspólnej łazienki, warto postawić tu na neutralne barwy, jak biel, odcienie beżu czy szarości, które przypadną do gustu każdemu z domowników. Dobrym pomysłem są także wodoodporne naklejki z wizerunkami ulubionych postaci naszych pociech, które w razie konieczności będziemy mogli bez problemu zdjąć.
pixel