Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wklejić płytki do odpływu liniowego

2022-12-16

Planujesz wyłożyć płytki wokół odpływu liniowego w prysznicu typu walk-in? Precyzyjne ułożenie płytek jest kluczem do zapewnienia optymalnego spływu wody do odpływu. W tym poradniku przedstawimy kroki, jakie należy wykonać, by prawidłowo wkleić płytki w odpływ liniowy.

Po pierwsze, zaznacz środek odpływu na podłodze i użyj poziomicy, by upewnić się, że płytki są nachylone w kierunku odpływu. Kiedy płytki są już na swoim miejscu, zafuguj je i pozostaw do wyschnięcia.

Pamiętaj również o użyciu odpowiedniego kleju do płytek. Zalecamy stosowanie kleju elastycznego, który pozwoli na niewielkie ruchy płytek i zapobiegnie ich pęknięciu. Wokół brzegów płytek warto również zastosować impregnat hydrofobowy, by zapobiec przenikaniu wody pod płytki i ewentualnym uszkodzeniom.

Montaż płytek wokół odpływu liniowego może być wymagający, ale z odpowiednimi narzędziami i cierpliwością można stworzyć funkcjonalne i estetyczne pomieszczenie prysznicowe. Pamiętaj o przestrzeganiu powyższych kroków i zachowaniu odpowiedniej precyzji, by uniknąć problemów podczas instalacji.

pixel