Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nanotechnologia w służbie sanitariów

2017-06-29
 Nanotechnologia to nauka, która zadaje sobie trud tworzenia i badania wszystkiego w skali nano, czyli na poziomie atomów i cząsteczek. Wiedza, która wydaje się być ważna jedynie dla naukowców, coraz częściej wykorzystywana jest w inżynierii materiałowej, w przemyśle, aż w końcu puka do drzwi przeciętnego Kowalskiego. Wiedzę na temat nanotechnologii wykorzystujemy również w naszych produktach, tworząc umywalki nowej generacji - dziś na blogu chcielibyśmy chwilę o tym opowiedzieć.


Współczesna ceramika


Rozwój klasycznych materiałów ceramicznych jest obecnie nieco utrudniony, a to ze względu na ich wysoką porowatość, skłonność do pękania oraz trudności w produkcji elementów posiadających skomplikowane kształty. Wynika to ze specyfikacji materiału, jakim jest ceramika. W związku z tym, coraz większa liczba firm oraz ośrodków naukowych decyduje się na inwestycję w nanotechnologię, która dzięki swojemu wyspecjalizowaniu eliminuje wady innych technik rozwoju ceramiki w przemyśle i pozwala na dalszy rozwój tego materiału.

W przypadku ceramiki wyróżnić można dwa rodzaje materiałów: nanoceramikę oraz ceramikę zbrojoną cząstkami o manometrycznej wielkości. W pierwszym przypadku modyfikacja opiera się o zastosowanie substratów o wielkości nieprzekraczającej 100 nanometrów, w drugim natomiast, chodzi o zastosowanie manometrycznych modyfikatorów takich, jak na przykład nanoproszki. Brzmi to dość skomplikowanie, a stworzenie obu tych materiałów wymaga dużej wiedzy i precyzji.


 

Nanotechnologia a Twoja łazienka

Dzięki dynamicznemu rozwoju nanomateriałów możliwe staje się coraz częstsze zastosowanie ich w budownictwie i przemyśle. Wykorzystuje się je zarówno w przypadku urządzeń sanitarnych, jak i szyb elewacyjnych, cegieł, płytek oraz betonu. Dzięki nanotechnologii możemy zmienić jakość niektórych materiałów sprawiając, że są bardziej wytrzymałe, elastyczne lub wydajne. A to doceniają i producenci i klienci, którzy widzą różnicę.
Nanotechnologia w Silla  

Celem Silla jest tworzenie wyposażenia łazienkowego nowej generacji, dzięki nowoczesnej technologii i nieszablonowemu podejściu. Jako jedna z nielicznych firm wykorzystujemy wiedzę na temat nanotechnologii w tworzeniu i projektowaniu swoich produktów. Nasze umywalki łazienkowe pokryte są niewidzialną dla oka nanopowłoką. Choć pokrycie nanopowłoką nie zmienia w żaden sposób wyglądu umywalki, jest cenne dla użytkowników, ponieważ dzięki temu materiałowi dużo łatwiej utrzymać ją w czystości. Zmniejszona tym sposobem porowatość ceramiki sprawia, że nie tylko mycie jest łatwiejsze, ale brud gorzej się osadza. Dzięki niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz osadzający się kamień stają się o wiele łatwiejsze do usunięcia, ponieważ nanopowłoka gwarantuje także „zbijanie” się niewielkich kropelek wody w większe, które podczas spływania zabierają ze sobą zanieczyszczenia zapobiegając ich osadzaniu się na ścianach umywalki. Dzięki temu zabiegowi istnieje odczuwalna różnica w komforcie użytkowania umywalek z nanopowłoką.Dla kogo umywalki z nanopowłoką?

Wybór umywalek pokrytych specjalną nanopowłoką jest korzystny dla wszystkich, którzy szukają produktów najwyższej jakości. Szczególnie polecamy ten wybór w przypadku rodzin z dziećmi, dla firm i instytucji - we wszystkich miejscach, w których umywalki są narażone na duże zabrudzenia, które często nie możemy natychmiastowo usunąć. Niska porowatość umywalki sprawia, że brud nie wnika w cząsteczki ceramiki i dzięki temu mycie, a następnie utrzymanie umywalek w czystości jest dużo łatwiejsze. To ważna zaleta tego wyboru.


pixel