Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sztuczki aranżacyjne na metamorfozę wnętrza łazienki

2017-06-07
Aby nadać naszej łazience zupełnie nowego charakteru, nie musimy wydawać na to fortuny. Istnieje bowiem kilka sztuczek, dzięki którym w krótkim czasie, a co najważniejsze – niedrogo, odmienimy jej wygląd.

Nowa glazura bez skuwania kafelków? Tak, to możliwe! Wystarczy pomalować je specjalnymi farbami do malowania glazury. Najpierw myjemy kafelki wodą z dodatkiem detergentu tak, aby usunąć z nich brud i tłuszcz, następnie wycieramy do sucha, szlifujemy papierem ściernym i ponownie myjemy. Potem, przy pomocy wałka nakładamy grunt, a po 12 godzinach właściwą farbę. Gotowe!

Na stare kafelki nałożyć możemy również dekoracje wycięte z samoprzylepnych tapet. Inny sposób na odnowienie płytek w naszej łazience to zrobienie nowych fug w kontrastującym z nimi kolorze. Jeżeli podoba nam się ich obecna barwa, warto mimo wszystko je odświeżyć przy pomocy specjalnego renowatora do fug.

Na stare płytki możemy również nakleić nowe. Pamiętać musimy jednak wówczas o odpowiednim przygotowaniu powierzchni starych płytek, dokładnym oczyszczeniu spoin i użyciu gruntu lub kleju o wysokiej przyczepności.

Nowego charakteru naszej łazience nadamy także przez zmianę koloru ścian, przyklejenie do nich wodoodpornych naklejek lub namalowanie wzorów.

A co jeżeli nasza wanna straciła dawną świetność, a nie chcemy wymieniać jej na nową? Posłużyć możemy się tu metodą „wanna w wannie”, która opiera się o wykorzystanie specjalnego akrylowego wkładu montowanego w starej wannie.

Wygląd naszej łazienki odmienić możemy również z pomocą dodatków takich, jak dywanik, ręczniki przybory do mycia czy lustro – wystarczy zmienić ich kolor lub styl, by nasza łazienka nabrała zupełnie nowego wyrazu. Jeżeli toaleta wydaje nam się mało przytulna, zainwestujmy w drobiazgi takie, jak świeczki, rośliny czy koszyki na kosmetyki.
pixel