Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić łazienkę?

2017-08-02
Urządzenie łazienki to jeden z ważniejszych problemów, z którymi zmagają się wszyscy, którzy właśnie kupili nowe lokum lub planują remont generalny w aktualnym. Wybór produktów na rynku jest tak duży, że trudno jest podjąć decyzję, które rozwiązanie zastosować u siebie. Jesteśmy jednak przekonani, że warto wiedzieć, co brać pod uwagę, gdy planujemy urządzenie łazienki w swoim domu.Jak zacząć projektowanie łazienki?

Projekt łazienki warto rozpocząć od sprawdzenia jej wymiarów. Szerokość łazienki i jej głębokość mogą zdeterminować przynajmniej część decyzji. Jeśli łazienka będzie niewielka, to może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będzie łazienka z prysznicem. Jeśli natomiast mamy pomieszczenie nieco większe, to może znajdzie się miejsce zarówno na obszerną kabinę prysznicową, jak i na wannę.

Drugą sprawą, którą należy wziąć pod uwagę są potrzeby, preferencje i przyzwyczajenia własne i innych członków rodziny. Jeśli uwielbiamy długie i aromatyczne kąpiele w wannie, to będziemy na tyle zdeterminowani, by w nawet najmniejszej łazience znalazło się miejsce na wannę. W odwrotnej sytuacji, gdy preferujemy szybki prysznic i dzień bez natrysku z rana uważamy za dzień stracony, to znak, że prysznic w łazience jest wprost niezbędny. Wówczas, nawet jeśli mamy dużą łazienkę należy zastanowić się, czy instalowanie wanny ma sens. Niektórzy jednak podejmują taką decyzję ze względu na dzieci, które, przynajmniej do pewnego wieku, przedkładają wannę nad prysznic.

Należy również pamiętać, żeby brać pod uwagę nie tylko preferencje, ale również ograniczenia, np. wynikające z wieku. Łazienka z wanną w przypadku osób starszych to zły pomysł. Zdecydowanie lepszy będzie prysznic, nawet z krzesełkiem do siedzenia, bo wyeliminuje konieczność wchodzenia i wychodzenia z wanny, co w pewnym wieku staje się bardzo kłopotliwe.Styl wnętrza w łazience

Kolejnym elementem, który należy brać pod uwagę przy urządzaniu łazienki, jest styl. Magazyny wnętrzarskie namawiają nas do podążania za aktualnymi trendami. I pewnie nie ma w tym nic złego, choć należy pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, którego wystrój zmieniamy raz na kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat. Nie mówimy tutaj o drobnych zmianach kosmetycznych, typu wymiana dodatków czy nawet baterii, ale o większych remontach pozwalających zmienić styl wnętrza. Dlatego właśnie przy urządzaniu łazienki powinniśmy ostrożnie podchodzić do aktualnych trendów i dwa razy zastanowić się, czy ten styl faktycznie nam odpowiada i będziemy dobrze się w nim czuć za 5 czy 10 lat.

Mając powyższe na uwadze, wybierając styl wnętrza bierzmy pod uwagę swoje upodobania co do stylów wnętrzarskich. Jeśli ktoś dobrze czuje się we wnętrzach w stylu retro, to niech nie decyduje się na łazienkę w stylu minimalistycznym tylko dlatego, że takie są współczesne trendy. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być wybór stylu retro w wersji minimalistycznej.

Urządzając dom z pomysłem należy również pamiętać o kolorach. Chodzi nie tylko o to, by wybrać barwy, które lubimy i w których dobrze się czujemy. Należy również pamiętać o tym, że kolory mogą znacząco zmniejszać lub powiększać przestrzeń. A zatem w małej łazience dobrze sprawdzą się jasne barwy i lustra, które pomogą dodać pomieszczeniu kilka dodatkowych centymetrów. Podobnie dobrze w małym, a zwłaszcza wąskim wnętrzu mogą zadziałać poziome pasy np. w postaci wzoru na płytkach, które poszerzą łazienkę i nadadzą jej mniej „tramwajowy” kształt.Nowoczesna łazienka - jak urządzić ją wygodnie?

Skoro piszemy o nowoczesnych łazienkach nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych. Dzięki ich zastosowaniu korzystanie z łazienki jest wygodniejsze, a kąpiel bardziej komfortowa. To właśnie dlatego urządzając łazienkę z prysznicem warto wyposażyć ją w deszczownicę. Każdy, kto choć raz miał okazję kąpać się pod deszczownicą np. taką https://silla.pl/product-pol-1088-ZESTAW-NATRYSKOWY-SEM-1068.html  mówi, że warto ją mieć.

Oprócz deszczownicy takim współczesnym must have jest łazienka z odpływem liniowym. Instalując go nie jesteśmy ograniczeni typowymi rozmiarami brodzików i możemy mieć prysznic o dowolnych wymiarach, które pasują zarówno do naszej łazienki, jak i do naszych preferencji. Dzięki temu niczym niezwykłym nie jest zabudowa prysznica typu walk-in na jednej ze ścian łazienki. Takie rozwiązanie jest naprawdę nie tylko komfortowe, ale również nowoczesne. Design odpływów pozwala nam znaleźć rozwiązania dopasowane do naszych gustów i stylu łazienki, a aranżacja wykonana z ich użyciem jest elegancka i stylowa.
pixel