Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać kolor płytek do łazienki?

2017-06-12
Na rynku dostępna jest cała masa płytek łazienkowych o różnych kolorach, fakturach i rozmiarach. Czym kierować się przy ich wyborze?

Urządzając łazienkę, ścianę oraz podłogi potraktować można jako tło dostosowane do tego, co mamy zamiar wyeksponować. Wówczas jako baza posłużyć mogą nam jasne, stosowane kolory płytek. Przykładowo, białe kafelki doskonale podkreślą fakturę kamiennego blatu. Oczywiście, płytki łazienkowe mogą również znajdować się na pierwszym planie – wówczas postawić możemy na efektowne, stylizowane wzory czy intrygujące zestawienia kolorystyczne. Tego typu łazienka doda nam energii i poprawi humor.

Jasna kolorystyka to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na łazience czystej i przestronnej. Jej zaletą jest również fakt, że pozwala ona na wtopienie się w tło białych urządzeń sanitarnych. Spokojne, neutralne barwy pomogą również obudzić się rano i odpocząć wieczorem. Gdy nie chcemy, by toaleta nabrała sterylnego charakteru, zamiast bieli postawmy na odcienie beżu, wanilii oraz piasku. Z łatwością ożywimy tego typu łazienkę przy pomocy zielonych, czerwonych oraz niebieskich dodatków.

Decydując się na ciemne płytki, musimy zdawać sobie sprawę, że ceramika łazienkowa będzie się wówczas wybijać na ciemny plan. Płytki ciemne i błyszczące wymagają również częstszego sprzątania niż jasne, jako, że kurz jest na nich o wiele bardziej widoczny. Z drugiej strony, pozwalają one na uzyskanie wnętrza nastrojowego i tajemniczego.
pixel