Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki panel prysznicowy wybrać?

2017-06-12
Panel prysznicowy to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. Wpływ na to ma między innymi łatwość montażu, nowoczesny wygląd czy możliwość instalacji w pełni wykończonej łazience.

Jak wygląda panel prysznicowy? Składa się on z płyty, na której umieszczona jest słuchawka prysznicowa, dysze i pokrętła, dzięki którym ustawić możemy zarówno pożądaną temperaturę, jak i strumień wody.


Gdy zależy nam na komforcie korzystania z ciepłej wody oraz bezpieczeństwie użytkowania, warto wybrać panel prysznicowy z termostatem. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z wody o stałej temperaturze pomimo zmian ciśnienia wody dopływającej.

Panel prysznicowy to doskonałe rozwiązanie dla amatorów relaksujących masaży – możemy wybierać tu bowiem zarówno rodzaj strumienia wody, jak i jej natężenie oraz ciśnienie. Gdy zależy nam na masażu rozluźniającym, dysze skierować należy na napięte mięśnie i bolące miejsca, gdy na pobudzającym – wybrać powinno się naprzemienne cieple i zimne strumienie wody.

Kolor panelu prysznicowego nie ma większego wpływu na jego funkcjonalność – pamiętajmy jedynie, aby dopasować go do stylu, w jakim urządzona została łazienka. Panele różnić mogą się od siebie nie tylko kolorem, lecz także fakturą oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Na rynku spotkać można panele prysznicowe z aluminium, stali szczotkowanej, szkła hartowanego, tworzyw sztucznych, kamienia czy drewna egzotycznego.
pixel