Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kobieca łazienka - jak powinna wyglądać?

2017-05-11
Kobieca łazienka - jak powinna wyglądać?
Wystrój łazienki zależy od wielu czynników. Głównymi wyznacznikami sposobu jej wykończenia są potrzeby osób, które będą z niej korzystać. Inna będzie łazienka dla czteroosobowej rodziny, a inna dla singla, który w domu bywa tylko przelotem. Inaczej będzie wyglądać również łazienka dla kobiet i to jej poświęcimy dzisiaj nieco więcej miejsca.

Wnętrza łazienek dla kobiet – jaki kolor?

Kobieca łazienka może wyróżniać się wśród innych łazienek kolorem. Są barwy, które uważane są za typowo kobiecie i prawdziwy mężczyzna rzadko kiedy ma ochotę nosić coś w takim kolorze. Najbardziej charakterystyczny dla kobiet jest róż i wszelkie jego odcienie. Oczywiście nie znaczy to, że kobieca łazienka musi być różowa, ale z pewnością wiele kobiet to właśnie ten kolor wybrałoby jako najlepszy do swojego wnętrza. Nawet jeśli nie jako podstawową barwę płytek, to w postaci dodatków, takich jak ręczniki czy dywaniki łazienkowe.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć kobiece projekty łazienek w bloku, które mają bardziej neutralne barwy. Wówczas jednak kobiecość powinna uwidaczniać się w innych elementach wystroju, tak, by takie gotowe łazienki już na pierwszy rzut oka były na wskroś kobiece.

Nowoczesna mała łazienka dla kobiety – potrzeby na pierwszym miejscu

Kobiety i mężczyźni znacznie różnią się od siebie i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Inny jest nie tylko sposób odbierania rzeczywistości, ale także potrzeby i oczekiwania. I to właśnie potrzeby są punktem wyjścia do projektowania łazienek, które mają być przeznaczone dla kobiet.

Nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki dla kobiet będzie lustro. Musi być na tyle duże i dobrze oświetlone, żeby można było przed nim swobodnie uczesać się i pomalować. Idealnie by było, gdyby pozwalał obejrzeć nie tylko swoje odbicie z przodu, ale również z boku. Pomocne w tym będzie lustro narożne lub lustrzana szafka, której drzwiczki można otwierać i zamykać.

Jeśli mamy dużą łazienkę, to z pewnością świetnie sprawdzi się w niej toaletka. To przy niej będzie można spokojnie i wygodnie wykonywać codzienny i wieczorowy makijaż. Przy okazji znajdzie się w niej również miejsce do przechowywania wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Nieco trudniej jest, gdy urządzamy małą łazienkę. Wówczas trzeba znaleźć inny sposób na przechowywanie przeróżnych kosmetyków. Świetnie do tego nadadzą się szafki pod umywalką czy obok niej, najlepiej z półeczkami, szufladkami i przegródkami, by można było łatwo segregować kosmetyki.

Małe łazienki z pomysłem – dodatki są ważne

Chcemy jednak zwrócić uwagę, że kobiecy charakter łazienki można uzyskać nie tylko dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów czy takich elementów wyposażenia wnętrza jak meble czy lustro. W kobiecej łazience bardzo ważne są bowiem dodatki. Można nawet powiedzieć, że są one najważniejsze, bo to dzięki nim wnętrze łazienki nabiera bardziej wyrazistego charakteru.

Mówiąc o dodatkach mamy na myśli przede wszystkim rozmaite haczyki, wieszaki i pojemniki. Kobiecości nadadzą im wszelkiego typu zdobienia czy kryształki. Kobieca łazienka ma bowiem emanować luksusem i elegancją. Dlatego dobierając pojemniki na mydło w płynie, kubek do mycia zębów czy mydelniczkę, zwróćmy uwagę na to, by były one eleganckie i stylowe. Doskonale sprawdzą się te w stylu glamour, który idealnie nadaje się kobiecej łazienki.

Wśród dodatków warto wspomnieć również lampy. Mają one nie tylko świetnie wyglądać, ale również spełniać określoną funkcję. Kobieca łazienka musi być bowiem doskonale oświetlona. Jeśli taka nie będzie to jej właścicielka nie będzie miała warunków do wykonania dobrego makijażu.

Lampa do kobiecej łazienki ma jednak nie tylko dobrze oświetlać twarz osoby stojącej przed lustrem, ale również doskonale wyglądać. Jeśli chcemy z pomocą lampy podkreślić kobiecy styl łazienki, to wybierzmy lampy z kryształami. Mogą to być zarówno żyrandole, jak i kinkiety, które świetnie się sprawdzają w roli oświetlenia przy lustrze.

Inne ciekawe pomysły na łazienkę dla kobiety

Podsumowując nasze rozważania na temat łazienek dla kobiet chcemy podkreślić, że nie każda kobieta czuje się dobrze w łazience w stylu glamour. Dla wielu błysk, który nieodłącznie towarzyszy temu stylowi, to przerost formy nad treścią. Dlatego niektóre kobiety odżegnują się od wnętrz w stylu glamour i wybierają bardziej prosty styl w łazience.

Chcemy jednak podkreślić, że nawet jeśli kolor czy dodatki w łazience nie sugerują od razu, kto jest jej właścicielem, to z pewnością można to rozpoznać po jej wyposażeniu. Przeciętna kobieta ma jednak więcej kosmetyków niż przeciętny mężczyzna, dlatego potrzebuje więcej szafek do ich przechowywania. Jeśli więc widzisz, że w łazience obok lustra stoi wiele kosmetyków lub widzisz sporo szafek i duże lustro, to jest wielce prawdopodobne, że właśnie jesteś w łazience stworzonej dla kobiety.

pixel