Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Panel prysznicowy w modnym kolorze

2017-09-27
Prysznic pojawia się niemal w każdej współczesnej łazience. Nic w tym dziwnego, bo kąpiel pod prysznicem relaksuje, a dodatkowo oszczędza nasz czas i wodę. Jedni lubią stać pod deszczownicą, inni hartują się stosując natrysk naprzemienne, a jeszcze inni korzystają z hydromasażu. Dzięki szerokiej ofercie mamy do wyboru zwyczajną baterię prysznicową, ale również baterię z termostatem czy panel prysznicowy. Przy wyborze możemy również brać pod uwagę wygląd panelu oraz jego kolor. Zobaczmy, jakie mamy możliwości.


Jeden panel prysznicowy – różne możliwości

Jeszcze jakiś czas temu większość pryszniców była wyposażona w zwyczajną baterię prysznicową, czyli w słuchawkę montowaną na drążku. Jednakże wraz ze wzrostem liczby wielbicieli tej formy kąpieli i rozwojem technologii, zaczęto oferować nowe rozwiązania i dzięki temu teraz możemy cieszyć się szerokim wyborem przeróżnych paneli prysznicowych.

Współczesny panel prysznicowy to nie tylko bateria ze słuchawką, ale szereg różnych udogodnień, które mają za zadanie poprawić komfort naszej kąpieli. Dla przykładu panel prysznicowy biały https://silla.pl/product-pol-806-PANEL-PRYSZNICOWY-SIL-9832-BIALY.html, oprócz słuchawki, jest wyposażony również w deszczownicę oraz dysze do hydromasażu. Dzięki możliwości wyboru miejsc, z których będzie się lała woda, możemy wybrać, czy chcemy zrelaksować się pod strumieniem wody z góry, czy potraktować nasz zmęczony kręgosłup hydromasażem. Takie rozwiązanie sprawia, że montując jeden panel prysznicowy, możemy zapewnić komfort wszystkim członkom naszej rodziny.

Warto również pamiętać o tym, że chcąc zadbać o jeszcze wyższy komfort i bezpieczeństwo w trakcie kąpieli, możemy zdecydować się na panel prysznicowy z termostatem. Dzięki niemu nigdy nie zaskoczy nas ani za gorąca ani za zimna woda, co ma szczególne znaczenie, jeśli z prysznica będą korzystać dzieci.


Wygląd ma znaczenie

Wiedząc już, jakie funkcjonalności oferują nam panele prysznicowe, czas przyjrzeć się bliżej ich wyglądowi Wielbiciele pięknych wnętrz i projektanci z pewnością powiedzą, że wygląd panelu jest bardzo istotny z punktu widzenia aranżacyjnego. Jeśli jest on dobrze dobrany, to potrafi dopełnić cały projekt wnętrza, a jeśli jest wybrany zupełnie bez przemyśleń, to potrafi ten projekt zepsuć. Dobrze by więc było zastanowić się nad wyborem rozwiązania już na etapie planowania remontu i rozważyć różne możliwości.

Jeśli mamy jasną łazienkę i chcemy uzupełnić ją o jakiś mocniejszy akcent, to warto wybrać panel prysznicowy czarny. Na jasnym tle wyróżni się znacząco, a jeśli będzie w nowoczesnej i przyciągającej uwagę formie, to może stać się dominującym elementem w takim wnętrzu.

Analogiczna sytuacja wystąpi, jeśli w ciemnej łazience powiesimy na ścianie biały panel prysznicowy. W tym jednak przypadku jasny panel rozjaśni wnętrze, ożywi je nieco i doda mu lekkości równoważąc ciemny kolor ścian.

Oczywiście to nie jedyne rozwiązania, bo wielbiciele minimalizmu i monochromatycznych wnętrz powiedzą, że oni w białej łazience widzieliby panel biały, a w ciemnej czarny. W takich sytuacjach panel nie będzie jednak zbyt widoczny, choć taki pomysł również może się sprawdzić.Funkcjonalność czy wygląd – co jest ważniejsze?

Powiedzieliśmy już, że wybierając panel prysznicowy musimy zastanowić się nad tym, jakie funkcjonalności powinien on posiadać oraz nad tym, jak powinien wyglądać. Powstaje więc pytanie, co jest ważniejsze: funkcjonalność czy wygląd. Na szczęście, dzięki szerokiemu wyborowi, nie musimy już miotać się i zastanawiać się, co jest dla nas ważniejsze. Teraz możemy znaleźć rozwiązania, które zachwycą nas zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Warto zatem wziąć pod uwagę fakt, że producenci oferują możliwość montażu paneli prysznicowych w różnych kolorach. Dzięki temu łazienka będzie dopracowana w najmniejszych szczegółach, a jej ostateczny wygląd będzie naprawdę zachwycający. Podejmując decyzję musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszędzie można zamontować panel z termostatem. W miejscach, w których do ogrzewania wody wykorzystuje się piece dwufunkcyjne lub przepływowe ogrzewacze wody, możemy zainstalować jedynie panel prysznicowy bez termostatu. Co prawda może to nieco obniżyć komfort w trakcie kąpieli, ale wcale nie ogranicza naszego pola do wyboru. Również i w tej sytuacji możemy wybrać panel prysznicowy w modnym kolorze i cieszyć się z eleganckiej aranżacji w łazience naszych marzeń.
pixel