Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tapeta w łazience

2017-06-07
Tapety ponownie wracają do łask! Coraz częściej stosuje się je nie tylko w sypialniach czy salonach, lecz również nieco bardziej problematycznych pomieszczeniach, jak chociażby łazienki. Czym powinny charakteryzować się tego typu tapety?

Pamiętajmy, że nie każda z nich nadaje się do łazienki. Zrezygnować powinniśmy przede wszystkim z tapet składających się z jednej warstwy papieru. Nie sprawdzą się tu również tapety akrylowe, w których skład wchodzi spodnia warstwa papieru oraz pianka akrylowa. Pomimo swojej warstwowej budowy nie są one odporne na wilgoć, a co więcej – z łatwością możemy uszkodzić je podczas szorowania.

Pierwszym rodzajem tapet, jakie możemy zastosować w łazience są tapety winylowe, które z wierzchu pokryte są odpornym na działanie wilgoci i środków chemicznych winylem. Wyróżnia się tutaj tapety płaskie oraz spieniane. Te pierwsze posiadają cienką, błyszczącą powłokę zapewniającą produktowi wysoką odporność na zarysowania. Co więcej, błyszcząca powierzchnia doskonale odbija światło sprawiając, że łazienka wygląda na większą. Tapety spieniane są natomiast grubsze lecz nie tak odporne na rysy. Ich zaletą jest fakt, że mogą ukryć drobne ubytki czy niedoskonałości znajdujące się na ścianie.

W łazience sprawdzą się także tapety z włókna szklanego, których struktura przypomina tkaninę o różnej grubości i splocie oraz układzie włókien. Są one odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. Ich wybór musimy jednak bardzo dobrze przemyśleć, jako, że trudno jest je usunąć.

Dobrym rozwiązaniem jest także raufaza, czyli tapeta do malowania, która składa się z dwóch lub trzech warstw papieru między którymi znajdują się wiórki drewna. Przeważnie dostępne są one w białym kolorze, lecz możemy malować je wielokrotnie na dowolny kolor.
pixel