Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

2017-06-02
Wybór wanny do naszej łazienki powinniśmy przemyśleć bardzo dokładnie – jest to bowiem inwestycja na lata. W zależności od naszych potrzeb, gustu i oczywiście metrażu łazienki czy zasobności portfela możemy wybrać różne wanny do łazienki. Klasyką są wanny narożne i zabudowane, ale coraz większą popularnością cieszy się wanna wolnostojąca.  Jakie są wady i zalety wanien wolnostojących i zabudowanych?

Wanny do łazienki - kiedy zabudowana? (Nagłówek h2)

Jeżeli zależy nam na tradycyjnej wannie pozbawionej ozdobnych elementów, wówczas postawić powinniśmy na wannę zabudowaną, której uroku nadadzą płytki. Tego typu rozwiązanie ma jeszcze jedną dużą zaletę – sprzątanie łazienki jest wówczas o wiele szybsze i łatwiejsze. Co więcej, obudowując naszą wannę zyskujemy dodatkowe miejsce na postawienie kosmetyków i akcesoriów kąpielowych. Szczególną uwagę zwrócić należy tutaj na drzwiczki utworzone z płytek – powinny one umożliwiać swobodny dostęp do zaworów. Zastanowić należy się również czy przestrzeń pod wanną pokryjemy folią w płynie czy płytkami. Wanna do łazienki narożna świetnie zabuduje nieużytkowy kąt łazienki.

Wanna wolnostojąca. Do jakiej łazienki?  (Nagłówek h2)

Wanna wolnostojąca to natomiast doskonałe rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy łazienek o dużym metrażu oraz miłośników mebli stylizowanych. W coraz większej ilości wnętrz spotkać można łazienki na ozdobnych nóżkach lub o nietypowych kształtach, które sprawdzą się zarówno do bogato zdobionych przestrzeni, jak i tych bardziej minimalistycznych. Zaletą tego typu wanny jest fakt, że gdy postawimy ją na środku łazienki będziemy mogli do niej wejść z każdej strony. Mamy tu także możliwość jej przesunięcia. Pamiętać należy jednak o konieczności zainstalowania w podłodze baterii z przyłączami. Wanny wolnostojące często znajdują się również w sypialniach.

Wolnostojąca wanna - jakie wady? (Nagłówek h2)

Tego typu wanna posiada niestety kilka wad. Zalicza się do nich między innymi wysoką cenę, łatwe brudzenie się z zewnątrz oraz trzeszczenie podczas kąpieli, szczególnie po długim czasie użytkowania. Gdy tylko zaczniemy słyszeć niepokojące nas dźwięki, sprawdźmy czy nogi wanny są dobrze dokręcone. Problematyczne może być tu również sprzątanie przestrzeni pod wanną – zajmuje ono dłużej niż przetarcie wykonanej z płytek obudowy, a wannę wyczyścić należy z każdej strony.

Wanna wolnostojąca akrylowa - dlaczego warto? (Nagłówek h2)

Wanny akrylowe wolnostojące to wysokiej jakości urządzenia o bardzo dużej wytrzymałości, odporne na zarysowania, a jednocześnie niezwykle lekkie, co pozwala na wygodne jej przesuwanie wedle potrzeby. Podwójna warstwa akrylu wzmocniona włóknem szklanym spowalnia również ochładzanie się wody, dzięki czemu kąpiel trwa dłużej. To komfort i bezpieczeństwo tak wykonanej armatury łazienkowej. Przykładem wanny akrylowej w Silla jest jeden z najpopularniejszych modeli - wanna wolnostojąca sil-2693.

Jaki kształt wybrać? (Nagłówek h2)

Jaki kształt wanny do łazienki wybrać? Kiedy wybieramy wannę zabudowaną mamy duży wybór i podobnie jest z wanną wolnostojącą. Możemy wybrać zarówno klasyczny, owalny lub prostokątny model (np. wanna wolnostojąca SIL-2874 lub wanna wolnostojąca SIL-2851), z owalnym kształtem (wanna wolnostojąca SIL-2812), a nawet nieregularnym, przypominającym fale, jak w modelu wanny sil-36889. Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wanna z podniesioną częścią, aby można było wygodnie się oprzeć. Brzmi interesująco? Sprawdź koniecznie model wanny SIL-2012.

Wanna wolnostojąca. W łazience czy w sypialni? (Nagłówek h2)

Wanna w sypialni? To hotelowe rozwiązanie przypada do gustu coraz większej ilości par, które uwielbiają długie kąpiele. Postawienie wolnostojącej wanny w sypialni kojarzy się z luksusem, intymnością dwojga ludzi i długimi wieczorami przy rozmowach. Wanna wolnostojąca w sypialni nie musi być odgrodzona niczym od reszty pomieszczenia - wystarczy zadbać o to, aby sypialnia po kąpieli była wietrzona (unikniemy w ten sposób wilgoci) oraz specjalnie przygotowana w taki sposób, aby nie zachlapać wszystkiego wokół.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór wanien wolnostojących. Dostępne są one w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasują je Państwo do każdej łazienki. Więcej informacji znajdą Państwo na: http://silla.pl/pl/29-wanny-wolnostojace
pixel