Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Baterie łazienkowe - czym należy się kierować przy ich wyborze?

2017-04-11
Baterie łazienkowe - czym należy się kierować przy ich wyborze?

Styl wnętrza  

Przeglądając katalogi produktów łazienkowych z pewnością zauważymy, że baterie łazienkowe mają przeróżne kształty. Znajdziemy tam zarówno baterie nowoczesne, jak i te w stylu retro. Te pierwsze nieraz zaskakują nieco kosmicznym designem, te drugie odwołują się do tradycyjnej, znanej od lat stylistyki. Oczywistym zatem wydaje się, że bateria do łazienki powinna być dopasowana do stylu, w jakim chcemy ją urządzić. Inne baterie łazienkowe wybiorą miłośnicy minimalizmu, inne futuryzmu, a jeszcze inni wnętrz w stylu prowansalskim. To właśnie nasz zamysł aranżacyjny powinien być pierwszym filtrem, przez który przepuścimy oferowane nam baterie wannowe i umywalkowe.  

Funkcjonalność

Drugim elementem, na który koniecznie musimy zwracać uwagę przy wyborze baterii łazienkowej jest jej funkcjonalność. Wiele zależy od miejsca, w którym będą montowane krany łazienkowe. Inny wybór będzie pośród baterii wannowych wolnostojących, a inny wśród takich, które są montowane w krawędzi wanny czy w ścianie nad nią.  
Wybór tego, który kran do wanny znajdzie się w naszym domu zależy więc od tego, jaka wanna będzie montowana oraz od miejsca, w którym nastąpi montaż. Jeśli wanna będzie montowana pod skosem i zarówno z jej boku, jak i z tyłu będzie szeroka półka, to na pewno nie może zostać zainstalowana bateria do wanny montowana w ścianie. Jej wylewka nie sięgnie bowiem nawet do krawędzi wanny, więc nie będzie możliwości napełnienia wanny wodą. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na baterie łazienkowe do wanny wolnostojące lub wielootworowe. Będą nie tylko lepiej wyglądać, ale będą też bardziej funkcjonalne.  

Wygoda użytkowania  

Z omawianą wyżej funkcjonalnością wiąże się również wygoda użytkowania. Możemy wybrać baterie łazienkowe umywalkowe czy wannowe jednouchwytowe, jak i takie z tradycyjnymi kurkami. Producenci proponują również baterie kilkuotworowe, które najczęściej mają zastosowanie jako krany łazienkowe do wanny. Zdarzają się jednak również baterie do umywalek, które instalowane są właśnie w taki sposób.  
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które z powyższych rozwiązań jest najlepsze. Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz przyzwyczajeń osób, które z baterii będą korzystały. Warto jednak przyjrzeć się każdej z tych opcji i wybrać tę, która wyda się najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.  

Jakość  

Kolejnym elementem, na który należy zwracać uwagę podczas wybierania baterii łazienkowej, jest jakość. Mamy to na myśli zarówno jakość elementów wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych. Warto wybierać baterie łazienkowe z głowicami ceramicznymi, które są bardziej trwałe od głowic uszczelkowych. Dzięki ich zastosowaniu krany dłużej funkcjonują bezawaryjnie.  
Duże znaczenie ma również jakość elementów wpływających na wygląd baterii. Najlepiej by było ono wykonane w sposób trwały, gwarantujący długotrwały dobry wygląd. Jeśli warstwa chromu czy innego materiału zewnętrznego będzie zbyt cienka i niedbale położona, to szybko zacznie się łuszczyć i odrywać. To z kolei wpłynie negatywnie na wygląd baterii łazienkowej.  

Gwarancja  

Ostatnim elementem, który powinniśmy brać pod uwagę wybierając armaturę łazienkową jest gwarancja. Najmniej korzystna jest sytuacja, w której baterie umywalkowe i wannowe nie mają żadnej gwarancji producenta. Jeśli trafimy na takie produkty, to najlepiej omijać je szerokim łukiem, bo prawdopodobnie ich jakość nie jest najlepsza.  
Zdecydowanie lepiej przyjrzeć się ofercie producenta, który zdecydował się udzielić gwarancji na swoje produkty. Oczywiście im dłuższa gwarancja, tym lepiej i świadczy o tym, że producent jest pewien jakości oferowanych baterii łazienkowych.  
Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik podpowiedział, co brać pod uwagę przy wyborze baterii łazienkowych. Chcemy podkreślić, że każdy z powyższych czynników jest ważny i dobrze by było wybierać takie baterie łazienkowe, które pasują do stylu wnętrza, są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu oraz są dobrej jakości, co potwierdza gwarancja producenta. Jeśli wszystkie te warunki zostaną spełnione, to jest pewne, że dokonaliśmy właściwego wyboru.
pixel