Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Deszczownica w łazience - zadbaj o swój komfort

2017-05-04
Deszczownica w łazience - zadbaj o swój komfort
Kąpiel pod wodospadem to marzenie wielu osób. Niestety w naszym klimacie mamy mało takich możliwości, dlatego warto pokusić się o montaż deszczownicy w łazience. Dzięki niej możemy poczuć niezwykłą przyjemność podczas kąpieli i nie tylko umyć się, ale również doskonale zregenerować. Zanim jednak taka kąpiel będzie możliwa, to należy wybrać deszczownicę. Podpowiadamy co brać pod uwagę przy jej wyborze.  

Co wpływa na wybór deszczownicy?  

Wybór typu deszczownicy jest zależny od kilku czynników. Jednym z nich jest aktualny stan łazienki. Jeśli jesteśmy na etapie planowania wykończenia nowej łazienki lub w trakcie remontu starej, to możemy zdecydować się na deszczownicą podtynkową. Jest ona połączona z baterią sztywną rurą instalowaną w ścianie, a na zewnątrz widać jedynie element zewnętrzny. Może on być montowany w ścianie bocznej lub na suficie, a wybór miejsca zależy od typu deszczownicy.  
Natomiast jeśli mamy łazienkę wykończoną i nie mamy w planach większego remontu, a chcielibyśmy jednak zainstalować deszczownicę, to również mamy takie możliwości. Wówczas rozwiązaniem może być bateria z deszczownicą lub panel natryskowy z deszczownicą. Żadne z tych rozwiązań nie wymaga żadnej lub prawie żadnej ingerencji w łazience.  

Montaż deszczownicy w wykończonej łazience  

Kolumna prysznicowa z deszczownicą, to nic innego jak bateria prysznicowa, która jest dodatkowo wyposażona w deszczownicę. Ramię, na którym zainstalowana jest deszczownica jest umieszczone w drążku prysznicowym. Dzięki temu, jeśli w prysznicu wcześniej mieliśmy zainstalowany drążek, to bateria prysznicowa z deszczownicą nie wymaga żadnej dodatkowej ingerencji w ścianę i może być zainstalowana w istniejących otworach. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest panel natryskowy z deszczownicą.

Panel prysznicowy z deszczownicą jest bardziej skomplikowaną wersją baterii prysznicowej. Daje możliwość korzystania nie tylko z przyjemnej kąpieli w strugach wody z deszczownicy, ale również hydromasażu na wybrane partie ciała. Każda z głowic posiada możliwość regulacji kierunku strumienia wody oraz jego rodzaju. Niektóre z nich są również wyposażone w termostaty, co jeszcze podnosi komfort w trakcie kąpieli.  

Jaką deszczownicę wybrać?

Skoro już wiemy co nieco o sposobie montażu deszczownicy w wykańczanej lub gotowej łazience, to czas przyjrzeć się samym deszczownicom. Wbrew pozorom różnią się one nie tylko sposobem montażu czy kształtem. Różnią się również możliwościami, jakie daje ich regulacja.  
Niektóre kolumny natryskowe z deszczownicą umożliwiają ustawienie rodzaju strumienia lanej wody. Możemy korzystać z kąpieli w delikatnych strugach wody, które oblewają całe ciało albo zdecydować się na bardziej zwarty strumień, który mocniej masuje kark. Dzięki temu rozluźniamy mięśnie szyi i dajemy im odpocząć po intensywnym dniu pracy.
 
Niektóre deszczownice umożliwiają nam nie tylko wybór strumienia wody, ale zapewniają również efekty dodatkowe w postaci kolorów. Wbudowane w nie diody LED podświetlają wodę i pozwalają nam zwiększyć relaksującą moc kąpieli pod prysznicem.  

Czy deszczownica ma jakieś wady?  

Czytając powyższe zestawienie można odnieść wrażenie, że posiadanie deszczownicy ma wyłącznie zalety. Istotnie, kąpiel w delikatnych strugach deszczu jest niezwykle relaksująca, a panele prysznicowe z deszczownicą można montować nawet w wykończonych łazienkach. Jeśli jednak uczciwie piszemy na temat deszczownic, to musimy wskazać, że kąpiel pod deszczownicą wymaga zamoczenia głowy. To może być nieco problematyczne szczególnie dla pań, dlatego one czasem nie mają ochoty na korzystanie z deszczownicy.  

Rozwiązaniem w takiej sytuacji są kolumny prysznicowe z deszczownicą. Mają one zarówno zwyczajną słuchawkę prysznicową na giętkim wężu, jak i deszczownicę. Dzięki temu pozwalają wybrać, czy w danym momencie mamy czas i ochotę na przyjemną kąpiel pod deszczownicą, czy jednak decydujemy się na szybki prysznic bez moczenia głowy. W ten sposób odpieramy zarzut, że deszczownica nie jest dla każdego, bo jesteśmy przekonani, że nic nie zapewni takiego komfortu i relaksu, jak kąpiel w strumieniach wody spod deszczownicy.
pixel