Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ogrzać łazienkę?

2017-07-09
Łazienka, poza możliwością utrzymania higieny, powinna także zapewniać nam poczucie komfortu i relaksu, niezbędnego po każdym długim i męczącym dniu. W związku z tym, musi być ona nie tylko funkcjonalnie i gustownie urządzona, lecz również posiadać komfortowe ogrzewanie, które zapewni nam swobodę kąpieli. Wymarzona łazienka. Jak urządzić tą przestrzeń bez grzejnika? Jak ogrzać zimną łazienkę? Czy ogrzewanie podłogowe w małej łazience się opłaca? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.


Grzejniki - najpopularniejszy sposób na ciepłą łazienkę

Pierwszym ze sposobów na ogrzanie łazienki są grzejniki (najczęściej spotkać można tu grzejniki drabinkowe). Pełnią one funkcję nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną – na rynku dostępne są modele o najróżniejszych kształtach i kolorach, które będą również ozdobą. Jeżeli dysponujemy łazienką o sporym metrażu, grzejnik łazienkowy wykorzystać możemy jako ściankę działową. Wówczas nie montujemy go do ściany, lecz umieszczamy na podłodze. Dzięki temu tworzy on w łazience kilka osobnych stref. Gdy nasza łazienka posiada okna, grzejnik umieśćmy pod nim tak, by w pomieszczeniu nie powstawały strefy chłodu. Grzejnik w łazience to również pomoc w suszeniu prania, szczególnie w długich zimowych miesiącach.Ogrzewanie podłogowe + grzejniki

W łazienkach bardzo często stosuje się również połączenie drabinkowych lub dekoracyjnych grzejników wodnych centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowo – wodnego albo elektrycznego. Niestety, przeważnie zasilane są one z instalacji centralnego ogrzewania. W jaki sposób możemy osiągnąć optymalną temperaturę w okresie gdy główny system ogrzewania jeszcze nie funkcjonuje? Najlepiej zdecydować się na grzejnik łazienkowy z grzałką elektryczną. Montując go, pamiętajmy, aby nie umieszczać go pod wanną, a gniazdko do którego podłączona będzie grzałka elektryczna było uziemione i oddalone o co najmniej sześćdziesiąt centymetrów od źródła wody.
Ogrzewanie podłogowe - to się opłaca?

Całoroczny komfort w łazience uzyskać możemy także poprzez zastosowanie grzejnika oraz elektrycznego ogrzewania podłogowego. Nie tylko zapewnia ono komfortowy efekt ciepłej podłogi, lecz umożliwia również sterowanie czasem ogrzewania. Sterownik włączać może ogrzewanie na przykład tylko rano i wieczorem bez konieczności zbędnego zużywania energii - co jest ekonomicznym rozwiązaniem. Ogrzewanie podłogowe w łazience to również ogromny komfort z tego względu, że w tym pomieszczeniu bardzo często poruszamy się boso. Ogrzewanie podłogowe, przez jego rosnącą popularność, jest również coraz tańsze - jest ekonomiczne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych łazienek.


Łazienka. Jak urządzić, aby nadać jej ciepła?Z Twojej łazienki wieje chłodem, ale nie jest to kwestia niskiej temperatury? Nadaj jej kojącej przytulności i ciepła! Najbardziej sprawdzonym sposobem jest wprowadzenie do łazienki materiałów - widoczne miękkie ręczniki, dywan (możesz go zakupić w naszym sklepie internetowym), stojąca w kącie pufa - to wyposażenie, które w mig dodaje przytulności. W łazience równie ważne jest odpowiednie, wieloogniskowe i przytłumione światło, które pozwala się wyciszyć i nie razi. Nieodzownym elementem każdej łazienki są również świece - nic tak nie dodaje przytulności pomieszczeniu, jak ciepłe światło świec. Umieść je szczególnie w okolicach wanny. Pamiętaj, że łazienka nie musi być zimna i pusta. Jeśli masz łazienkę z oknem, postaw na niej kwiat, który lubi wilgoć, np. super modną monsterę. W łazience pięknie wyglądają również obrazy - te tradycyjne lub na szkle. Możesz postawić na zdjęcia rodzinne, fototapety z wodospadem czy subtelne akty - wedle Twojego gustu. Cenną inspiracją mogą być też wnętrza salonów spa - dużo w nich kojącego drewna, wikliny, często azjatyckich elementów (np. posążków buddhy, bonsai), które wpływają na relaks klientów. Podobne zabiegi można bez trudu z takim samym efektem wprowadzić do własnego domu.

 

pixel