Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

2017-06-12
Urządzanie łazienki na poddaszu nie należy do najłatwiejszych, a to ze względu na skosy ze ścian znacząco komplikujące projekt tego typu wnętrza. Niestandardowe wysokości mogą utrudniać funkcjonalne rozmieszczenie armatury łazienkowej i jej komfortowe użytkowanie. O czym powinniśmy pamiętać urządzając tak nietypową łazienkę?

Kluczowy jest tu właściwy dobór armatury sanitarnej, a dokładnie jej kształtów i rozmiarów. Niewłaściwie dopasowane mogą bowiem sprawić, że korzystanie z łazienki stanie się trudne, a co więcej – ulegnie ona pomniejszeniu. Na poddaszach najlepiej sprawdzą się narożne kabiny prysznicowe z narożnym brodzikiem posiadające drzwi przesuwne.

Jeżeli chodzi o sedes, najlepiej umieścić go w tak zwanej przestrzeni nieużytkowej, która zlokalizowana jest przy krótkiej ścianie kolankowej. Umywalkę zamontujmy natomiast na długiej, prostej ścianie.

Równie ważny w urządzaniu łazienki na poddaszu jest rozmiar okien. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie model obrotowy z systemem zamykania od góry. Pamiętajmy również, że okna w tego typu pomieszczeniu wykonane muszą być z materiału odpornego na wilgoć. W związku z tym, warto postawić tu na modele plastikowe lub drewniane, które pokryte zostały warstwą poliuretanu.
pixel