Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wanna z hydromasażem

2017-06-02
Wanna z hydromasażemWanna z hydromasażem daje nam możliwość stworzenia namiastki SPA w domowym zaciszu. Co warto o niej wiedzieć?

Wanna z hydromasażem przeważnie wyposażona jest w masaż:

·         Powietrzny – dysze znajdują się wówczas w dnie wanny; powstaje on przy udziela powietrza dostarczanego dyszami; masuje ciało bąbelkami powietrza
·         Wodny – dysze znajdują się tu po bokach wanny; tego typu masaż opiera się o wtłaczanie przez dysze strumieni wody pod ciśnieniem
·         Wodno-powietrzny – odbywa się przy pomocy strumieni wody z dodatkiem powietrza; opiera się o masowanie wodą, która w dyszach miesza się z powietrzem pobieranym z zewnątrz.

Tego typu wanna posiada cały szereg zalet. Strumienie wody i powietrza doskonale oddziałują na:

·         Trawienie – wspomagają perystaltykę jelit
·         Krążenie – wyrównują ciśnienie krwi
·         Układ nerwowy – łagodzą ból i wzmacniają regenerację
·         Napięcie mięśni – pomagają w niwelowaniu zakwasów
·         Układ oddechowy – przyczyniają się do pogłębiania oddechy

Z wanny z hydromasażem zrezygnować powinny osoby borykające się z nadciśnieniem i schorzeniami skóry oraz takie, które posiadają otwarte rany.

Tego typu wanna może być wyposażona w szereg dodatkowych funkcji takich, jak aromaterapia, chromoterapia (leczenie kolorami) czy ozonowanie wody (ozon wspomaga leczenie zaburzeń przemiany materii oraz chorób stawów).

Wanna z hydromasażem jest urządzeniem, które pracuje w obiegu zamkniętym. Po każdej kąpieli wodę należy wypuścić, a system hydromasażu przepłukać. Na rynku dostępne są także modele wyposażone w system automatycznego płukania. Do czyszczenia wanny z hydromasażem używa się specjalnego płynu, który wlewa się do wanny napełnionej wodą, a następnie uruchamia ją na kilka minut.
pixel